BAPSİD - BAŞKENT PLASTİK SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

Adres: Arı Sanayi Sitesi 1364. Cadde NO:13 İvedik OSB Ostim / Ankara
Başkan: Mehmet Hakan Atalay
Tel: +90 312 394 2350
İnternet Sitesi: www.bapsid.com
E-posta: [email protected]

Başkent Plastik Sanayici ve İş İnsanları Derneği Ankara'da mukim plastik firmalarını tek bir çatı altında toplayarak sektörün sorunlarına çözüm önerileri geliştirmek adına kurulmuştur.


BURPAS - BURSA PLASTİK VE AMBALAJ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

Adres: Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi, 112. Sok. No:8 Nilüfer/Bursa
Başkan: Kağan Yeşil
Tel: +90 224 243 1358
Faks: +90 224 243 8139
İnternet Sitesi: www.burpas.org
E-posta: [email protected]

Bursa Plastik ve Ambalaj Sanayicileri Derneği 2006 yılında Bursa'daki plastik sanayisindeki potansiyeli bir örgütlenme içerisine sokmak adına PAGDER Plastik Sanayicileri Derneği'nin Bursa Şubesi olarak faaliyetlerine başlamış, bu süreç içerisindeki gelişimine paralel olarak Ekim 2011'den itibaren PAGDER'den ayrılarak kısa adı BURPAS olan Bursa Plastik ve Ambalaj Sanayicileri Derneği olarak faaliyetlerine devam etmektedir.
 
Bursalı plastikçiler yeni bir örgütlenme çatısı altında toplandı. Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) Bursa Şubesi faaliyetlerini durdururken, plastik sanayicileri bundan böyle çalışmalarını Bursa Plastik ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (BURPAS) adı altında sürdürecek.


DEPSİAD - DENİZLİ PLASTİK SANAYİCİ VE GERİ DÖNÜŞÜMCÜ İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

Adres: İlbade Mah. 129 Sok. Kandemirler İş Merkezi No:15/2 Merkezefendi / Denizli
Başkan: Ömer Özkul
Tel: 
İnternet Sitesi: 
E-posta: 

Denizli Plastik Sanayici ve Geri Dönüşümcü İş İnsanları Derneği Denizli'de mukim plastik firmalarını tek bir çatı altında toplayarak sektörün sorunlarına çözüm önerileri geliştirmek adına kurulmuştur.


EGEPLASDER - EGE PLASTİK SANAYİCİLERİ DAYANIŞMA DERNEĞİ

Adres: Şair Eşref Bulvarı, Altay İş Merkezi, No:18, K:8 D:801 Çankaya - İZMİR
Başkan: Şener Gençer
Tel: +90 232 441 7412
Faks: +90 232 489 7719
İnternet Adresi: www.egeplasder.org.tr
E-posta: [email protected]

Ege Bölgesi plastik sanayicileri olarak birlikte hareket etme ihtiyacı olduğunu görerek, 2001 yılında EBSO Plastik Meslek Komitesi Üyeleri tarafından Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği (EGEPLASDER) kurulmuştur. Öncelikle sektör mensuplarını bir çatı altında toplamak, mesleki konularda bilgi alışverişinde bulunmak, Ege Bölgesinde ve Türkiye’de plastik sektörüyle ilgili ekonomik kültürel ve sosyal konularda fikir üretmek amacıyla kurulan EGEPLASDER halen 107 üyesi bulunmaktadır. Bunlardan 25 üyemiz Sanayi Odası ve Ticaret Odası meclis ve meslek komite üyeliklerine seçilmiş, sektörümüzün bu kurumlarda temsil edilmesi ve sorunlarının aktarılması imkânı bulunmuştur.

Plastik sanayicilerini temsil eden bölgedeki tek dernek olarak bu güne kadar, sektör sorunlarının çözümüne yönelik faaliyetlerde bulunmuş, yurt içi ve dışı önemli fuar katılımı organizasyonları, sektörel dergi çalışmaları, çeşitli mesleki eğitim seminerleri ve konferanslar düzenlemiş, AB ve devlet destekli projeler yürütmüştür. 2011 yılında kurucu beş dernek ile birlikte PLASFED “Plastik Sanayicileri Federasyonu” kuruluşunu gerçekleştirmiştir. EBSO Meslek Komitesi ve Derneğimizin öncülüğünde, İzmir’de ihtiyaç duyulan  “Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” sektörümüze kazandırılmıştır. Önümüzdeki dönemlerde üyelerimizin vermiş olduğu destekle çalışmalarımızın daha ileri seviyeye ulaşacağı inancındayız.


KAYPİDER - KAYSERİ PLASTİK İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ 

Adres: Sahabiye Mah., Bor Sk. Coşkun Apt., Kat:1, No:2 Kocasinan - Kayseri
Başkan: Yusuf Özkan
Tel: +90 352 232 1538
Faks: +90 352 232 1535
İnternet Adresi: www.kaypider.org.tr
E-posta: [email protected]

Kısa adı KAYPİDER olan Kayseri Plastik İşletmecileri Derneği 2008 yılında 45 plastik işletmecisi tarafından Kayseri plastik işletmecilerine hizmet etmek, sorunlarını yetkili mercilere iletmek ve teknik sıkıntılarının çözümlerinde yardımcı olmak gayesiyle kurulmuştur.   

Kayseri'de plastik sektörünün çeşitli alanlarında üretim yapan 200 civarında firma ve 4000 civarında çalışan mevcuttur. 2008 yılında bu firmaların arasında birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma bağlarını güçlendirmek, iş birliği, güç birliği düsturuna inandığımız için sektörün bütünlüğünü sağlamak adına Kayseri Plastik İşletmeciler Derneği kuruldu. Şu anda 55 olan üyelerimizin, alışverişlerindeki referansları derneğimiz tarafından verilmekte, dışarıdan aranan müşterilerin rahat olmaları sağlanmaktadır. Her alanda hizmet veren bütün firmalarımızın etkilendiği, plastiklere karşı olumsuz algı ve kamuoyunun yanlış bilgilendirmelerine karşı derneğimiz söz hakkını bütün üyeleri adına kullanarak gerekli cevabı vermektedir. KAYPİDER, sesimizi daha iyi duyurmak adına İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa illerindeki derneklerle bir araya gelerek Plastik Sanayicileri Federasyonu kurucu üyeleri arasında yer almaktadır. 


KSD - KOMPOZİT SANAYİCİLERİ DERNEĞİ 

Adres: Yenişehir Mah. Osmanlı Bulvarı, Atlantis AVM, A-Blok, K:6 D:24 Kurtköy, Pendik - İstanbul
Başkan: Barış Pakiş
Tel: +90 216 685 1268
Faks: +90 216 685 1268
İnternet Adresi: www.kompozit.org.tr
E-posta: [email protected]

Kompozit Sanayicileri Derneği, kompozitlerin kullanımının hayatın her alanında giderek artması amacı ile, hükümet, yerel yöneticiler, sanayiciler, bilimsel kuruluşlar ve kullanıcılar nezdinde tanıtım, tutundurma, bilgilendirme, standardizasyon ve geliştirme faaliyetinde bulunmayı, kompozitlerin üretim ve kullanımının bilimsel temellerde sürdürülmesi için gerekli çalışmaları yapmak, üyelerini ortak hedeflere yönlendirmek ve paylaşılacak fırsatları geliştirmek, çoğaltmak, sanayicileri ve bilimsel kuruluşları bir çatı altında toplayarak sinerji yaratma misyonu ile çalışmalarını sürdürmektedir. 18 Mayıs 2005 tarihinde kurulan Kompozit Sanayicileri Derneği sektörel bilgilendirme toplantıları, çalıştaylar, zirveler organize ederek üyeleri arasında etkileşimi sağlarken sektörün gelişimine katkı sağlamaktadır.  


PAGDER - PLASTİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

Adres: Barbaros Mh. Al Zambak Sk. No:2, Varyap Meridian A Blok, Kat:50, Daire:406 Ataşehir - İstanbul
Başkan: Selçuk Gülsün
Tel: 44420 85 / +90 216 629 2914
Faks: +90 216 629 2235 
İnternet Adresi: www.pagder.org
E-posta: [email protected]

Türkiye plastik sektöründe faaliyet gösteren üretici firmaları aynı çatı altında toplamak amacıyla 1969 yılında kurulan PAGDER Plastik Sanayicileri Derneği, 40 yılı aşan süre içinde üslendiği misyonunu başarı ile sürdürmektedir. 500’e yakın üyesi ile Türkiye plastik ve plastik işleme makineleri sektörünün en etkin sivil toplum örgütüdür. Türk Plastik sektörünü plastik ve plastik işleme makineleri sektörlerinde lider olan ülkelerin dışında sektörümüz için potansiyel  pazar olan ülkelerde  yapılan fuarlara götürmekte  ve bu pazarlara sektörel gezi organizasyonlarını üstlenmektedir.   


PLASİAD – PLASTİK SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ

Adres: Beylikdüzüosb Mah Mermerciler Sanayi Sitesi 10. Cadde No:4 Yakuplu 34524 Beylikdüzü/İSTANBUL
Başkan: Ömer Karadeniz
Tel: +90 212 875 43 33
Faks: -
İnternet Adresi: -
E-posta: -